Data wydarzenia: 08/09/2018

Fundacja Dla Kultury była odpowiedzialna za finał koncertowej trasy i darmowy występ jednego z najważniejszych polskich zespołów ostatnich lat.

Zespół xxanaxx to jeden z najbardziej energetycznych duetów tworzących muzykę elektroniczną. Klaudia Szafrańska i Michał Wu skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”, Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape (UK) pozwolił XXANAXXowi zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce.

Comments are closed.